Αρχική Αθλητικά Πανσερραικος : Λύτρωση στα χασομέρια ( βαθμολογια )

Πανσερραικος : Λύτρωση στα χασομέρια ( βαθμολογια )

από ttt

Νίκη ανάσα για τον Πανσερραικο κόντρα στην Αναγέννηση Καρδίτσας  , μια νίκη που τον κρατά ζωντανό στην μάχη της παραμονής .Την προσεχή Τετάρτη οι Σερραίοι δίνουν τον πιο σημαντικό αγώνα στην Κατερίνη απέναντι στον Πιερικό τον οποίο πλησίασαν μετά την νίκη στους 2 βαθμούς . Κακό αποτέλεσμα για τον Πανσερραικο η νίκη της Καβάλας στα Τρίκαλα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Στα του παιχνιδιού

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με τον  Μπάντιμπαγκα  στο 20 , ο οποίος στο 44 έβγαλε σέντρα και ο Μπιανκονι έκανε το 0-1

Με την έναρξη του β ημιχρόνου ο Πανσερραικος ευτύχησε να ισοφαρίσει στο 52 με πέναλτι του Κανις .Ο ίδιος παίχτης στις καθυστερήσεις πάλι από την βούλα του πέναλτι έκανε το 2-1`

ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ (Α.Διγκόζης): Κατσίκας, Γιανναράκης, Καρασαλίδης, Ζέρης, Πίντο, Μαρκιόνι (Καραμπερης), (46′ Παπαβασιλειου (58′ Κρητικός), Στίνα, Φουάσης (46′ Μασκανακης), (93′ Ντανελιαν) Κανίς, Ντίαζ.

ΑΝΑΓ.ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Π.Αμανατίδης): Γκέκας, Γκόλιας, Καρρίκι (85′ Καρανικας), Κουτρομάνος, Κοτσώνης, Μπάλλας, Πλέγας (50′ Δημούτσος), Γκίνη (86′ Πολίτης), Μπενγκόα, Μπαντιμπανγκά (70′ Μάνιος), Μπιανκόνι.