Αρχική Αθλητικά Πανσερραικος : Δίκαιη ήττα στη Λάρισα

Πανσερραικος : Δίκαιη ήττα στη Λάρισα

από ttt
Την πρώτη του ήττα στο φετινό πρωτάθλημα γνώρισε ο Πανσερραικος στη Λάρισα.
Οι γηπεδούχοι ήταν σαφώς καλύτεροι και κατάφεραν με δύο γκολ στο τέλος των δύο ημιχρόνων να κερδίσουν με 2-0

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 14 και 17 όμως τα σουτ των Ακούνια και Κολόμπο μπλόκαρε ο Καβουσάκης .Στον αντίποδα ο Πανσερραικος είχε σουτ του Παπαβασιλειου στο 27 μπλόκαρε ο Θεοδωροπουλος. Το σκορ άνοιξε στο 43 όταν καταλογίστηκε πέναλτι και ο Ακουνια κατάφερε να νικήσει από τα 11 μέτρα τον Καβουσάκη

Το β ημίχρονο κύλησε στον ίδιο ρυθμό με την Λάρισα να βρίσκει το δευτερο γκολ στο 95 με σκορερ τον Γιάκο

ΑΕΛ (Φυντάνης): Θεοδωρόπουλος, Μπέρτος (67′ Γ. Παπαγεωργίου), Ομάρ, Ηλιάδης, Μαξιμένκο, Γαρουφαλιάς (67′ Κ. Παπαγεωργίου), Κολομπίνο, Ακούνια (83′ Γιάκος), Συμελίδης (67′ Γλύνος), Νικολιάς, Όγκμποε.

Πανσερραϊκός (Z.Σαραγόσα): Καβουσάκης, Δημητρίου, Γιανναράκης, Ζέρης, Φουάσης, Έππας, Καραμπέρης, Τσιμίκας, Κανίς, Κόντσι (82′ Πίντο), Παπαβασιλείου.

Διαιτητής: Μαλουτας (Ημαθίας)