Αρχική Αθλητικά Πανσερραικος : Ο Ριβάλντο έριξε ¨¨ροπαλια ¨¨ στον Ηρακλή

Πανσερραικος : Ο Ριβάλντο έριξε ¨¨ροπαλια ¨¨ στον Ηρακλή

από ttt

Μεγάλη νίκη και πρόκριση για τον Πανσερραικο στο κύπελλο καθώς κατόρθωσε να κερδίσει με ανατροπή με 2-1.

Το πρώτο ημίχρονο έμεινε  στο 0-0  .Με τον Πανσετρραικο να απειλεί στο 5 με τον Ριβάλντο  και τον Γιανναράκη στο 26. Ο Ηρακλής είχε δυο καλές στιγμές με φάουλ του Βιτινιο στο 13 και σουτ του Μπαστακου στο 26 .

Το β ημίχρονο ήταν χορταστικό καθώς το καλημέρα στο 52 ο Ηρακλής είχε δοκάρι με τον Πήλιο . Ο Πανσερραικος ανταπέδωσε το δοκάρι στο 57 σε σουτ του Αιντάρα και προηγήθηκε χαμένο τετ τετ του Ανάκογλου .Ο Γηραιός άνοιξε το σκορ στο 67 με κεφαλιά του Μπαστακου. Ο Ανακογλου με σουτ στο 69 έφερε το παιχνίδι στα ισα ισοφαρίζοντας. Ο Ριβάλντο στο 90 ολοκλήρωσε την ανατροπή γράφοντας το 2-1 .

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Καβουσακης, Γιανναράκης, Δημητρίου, Ζέρης, Πίντο, Κρητικός, Έππας, Ανακογλου, Φουασης, Κανίς, Ριβάλντο.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Παλαβρακης, Πανάγου, Πλήθος, Κωστούλας, Σγουρης, Παπαστεριανος Μ, Παπαδόπουλος Ι, Μασούρας, Τότσικα, Βιτινιο, Μπαστακος.

Διαιτητής: Πουλικιδης (Δράμας).